ניהול וקידום חנות אינטרנט: איך עושים זאת נכון?

אולי שמעתם על כך שהרבה מאוד רשתות מוצלחות החלו להסגר בתקופה האחרונה, סיבה מרכזית לסגירתן של רשתות אלו היא התפתחותן והתחזקותן של החנויות האינטרנטיות. החנויות האינטרנטיות הן חנויות שמאפשרות לכל אדם בעל גישה לאינטרנט ואמצעי תשלום לבצע רכישות בקלות ובמהירות בלי לצאת מפתח ביתו והן מקלות מאוד על משימת הקניות.

הלקוחות של ימינו לחוצים בזמן והאפשרות לרכוש את המוצרים השונים בלי לנסוע אל החנויות, לחפש חניה (או להיעזר בתחבורה ציבורית) ולאחר מכן להתהלך ברחבי הקניון ולעמוד בתורים ארוכים לאחר ביצוע המדידות המתישות קוסמת להם. כאשר יש מתחרה כה מוצלח כמו חנות מקוונת, הרי שהיא הופכת לבחירה המועדפת עבור רבים. מעבר לזאת, הלקוחות של ימינו אוהבים להשוות מחירים וחנות באינטרנט מאפשרת להם לעשות זאת במהירות.

חנות וירטואלית – מדוע כדי לבעלי עסקים רבים להקים, לנהל ולקדם חנויות ווירטואליות?

לחנויות הווירטואליות יש הרבה יתרונות גם מהצד של בעלי החנויות. ניהול של חנות באינטרנט יכול כמובן להתבצע לצד ניהול חנות פיזית, אך ניתן גם לנהל חנות מקוונת בלבד.

היתרונות של ניהול חנות מקוונת הם שהחנות זמינה ללקוחות בכל שעות היממה, בצורה זו הגולשים יכולים לבצע את הרכישות בזמן שנוח להם והתוצאה היא שמספר המכירות עולה. כמו כן, כאשר מדובר על חנות ווירטואלית, לא צריך לתחזק את החנות באותו האופן שיש לתחזק חנות פיזית. ניקיון, סידור הסחורה ופעולות נוספות פשוט אינן נחוצות והדבר חוסך זמן, כוח אדם ומכאן עלויות גבוהות. החיסכון המשמעותי בכספים מתאפשר תודות לעובדה שלא צריך לשלם עבור השכירות, המים, החשמל והמחסן, כן צריך לשלם על הקמת החנות ועל תהליך הקידום שלה, אך מדובר על סכום שנמוך בהרבה מהסכום שיש לשלם על תחזוקה של חנות פיזית.

יש לכם חנות וירטואלית? על ניהול חנות באינטרנט – מה חשוב לדעת על ניהול חנות מקוונת?

במידה שיש לכם חנות וירטואלית, חשוב שתבצעו פעולות שונות שמטרתן להביא לכך שהגולשים יעדיפו את החנות שלכם על פני החנויות המתחרות, כדי לעשות זאת עליכם לבלוט בשטח.

לפי דניאל זריהן, מקדם אתרים וותיק, ניהול חנות מקוונת לא דורש ידע ברמה של מתכנתים בכירים, אך כן חשוב להכיר ולהבין את הפרטים הטכניים. כמובן שמומלץ להיעזר במתכנת. ידע מסוים בתכנות ב- CSS ו-HTML יכול לסייע מאוד ולאפשר לכם לערוך שינויים ולתקן תקלות במידת הצורך.

כאשר מנהלים חנות מקוונת חשוב להכיר את המערכת בה משתמשים (מדובר על מערכת לניהול תוכן). ניתן לנהל את החנות באמצעות מערכות שונות, כמו למשל: וורדפרס, ג'ומלה או מערכת שנבנתה על ידי מתכנת. היכרות עם המערכת תאפשר לכם להעלות את המוצרים שאתם מוכרים ולפרסם אותם.

כמו כן, חשוב שהחנות תציג תוכן ברמה גבוהה ועל התוכן להיכתב בצורה ברורה. לפעמים אפשר לכתוב בהומור. חשוב מאוד להתאים את סגנון הכתיבה לאופייה של החנות, וכמובן – לוודא שהתוכן לא כולל שגיאות כתיב.

נוסף על כך, חשוב להציג את המוצרים באופן מרשים שתואם למציאות, או במילים אחרות – יש להעלות תמונות אמינות בלבד שמציגות את המוצר מזוויות שונות ומאפשרות לגולשים להבין כיצד כל מוצר נראה. כדי שהתמונות יהיו מוצלחות, יש לדעת כיצד להשתמש במספר כלים בפוטושופ.

נוסף על כך, חשוב לאפשר ללקוחות לבצע רכישה בצורה נעימה. מערכות סינון חכמות, כמו למשל: מערכות שמאפשרות לגולשים לסנן מוצרים ולמקד את החיפוש, יוכלו לסייע מאוד ולשפר את חווית הרכישה. כמו כן, חשוב לספק פרטים בנוגע למשלוחים, החזרת מוצרים ותקנון, לוודא שאופן ההתנהלות בחנות ברור למשתמש ולאפשר הוספת מוצרים לסל הקניות.

בנוסף לכך, חשוב להקפיד לענות ללקוחות. במידה שלקוחות יפנו אליכם ולא יקבלו מענה, הם לא ישובו לבצע רכישות מהחנות. חשוב מאוד להעניק שירות מקצועי ולנהוג בנימוס. במידה שאינכם יכולים לספק מענה בעצמכם, תוכלו להכשיר עובדים שיעשו זאת במקומכם.

נושא חשוב ביותר נוגע לאבטחה. על החנות הווירטואלית להיות מאובטחת בצורה קפדנית ולעמוד בתקן PCI-DSS. חשוב מאוד לרכוש תעודת SSL, תעודה זו מצפינה את התעבורה בחנות. כמו כן, יש להוסיף תוספי אבטחה ולעקוב אחר נושא האבטחה בתדירות גבוהה.

על קידום מוצלח של חנויות ווירטואליות

אל החנויות המקוונות מגיעים הגולשים לאחר שהם עורכים חיפושים אחר מוצר או מוצרים שונים. כדי להגדיל את הסיכויים לכך שהגולשים יגיעו אל החנות שלכם ולא אל חנות של המתחרים, חשוב לעצב את החנות באופן מושך ומזמין.

כמו כן, יש לדאוג לכך שהחנות תופיע בתוצאות החיפוש הראשונות, שכן רוב הגולשים מתמקדים בעמוד הראשון בגוגל. כדי להביא לכך שהחנות תופיע בעמוד הראשון בגוגל, יש לקדם את האתר בגוגל, לערוך אופטימיזציה, מחקר מילות מפתח ולבצע פעולות נוספות.

תהליך הקידום עובר גם דרך פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות, כדוגמת אינסטגרם. השימוש ברשתות חברתיות יכול לתרום בצורה עצומה לבית העסק – לחשוף אותו, להוביל לכך שהחברים ברשת ימליצו על החנות לחבריהם ולייצר שיח בנוגע למוצרים הנמכרים.

חשוב מאוד למקד את הפרסום ולהתאים אותו לקהל היעד, בצורה זו יהיה ניתן לפנות בדיוק אל אותם הגולשים שמחפשים את המוצרים שהחנות מוכרת.

נוסף על כך, יש לתמוך בחנות המקוונת על ידי כתיבת מאמרים ברשת ובין היתר לכלול בחלק מהמאמרים קישורים שיובילו לחנות. מאמרים שמספקים מידע בנוגע למוצרים, מאמרים שמעידים על המומחיות והאמינות של העסק ומאמרים שיוצרים רושם של עסק אמין, יגדילו את הסיכויים לכך שכמות הלקוחות תגדל.

לסיכום: חנות אינטרנטית היא אופציה מומלצת עבור בעלי עסקים רבים. יחד עם זאת, כדי להגדיל את הסיכויים להצלחתה של החנות, יש להקפיד לבצע את הפעולות השונות בצורה נכונה ומחושבת.

 

 

 

פוסטים אחרונים