פרסום אתרים באינטרנט – האם להמשיך ולקדם אתר בתקופת הקורונה?

פרסום אתרים באינטרנט: כיום, אפשר לומר ללא ספק: משבר הקורונה הוא לא רק משבר בריאותי, אלא גם (ואולי גם בעיקר) משבר כלכלי. עסקים רבים נפגעו כתוצאה מהשבתת המשק, כאשר הנזקים במלואם טרם ידועים. כעת, בעלי עסקים רבים תוהים האם עליהם להמשיך ולהשקיע כסף בקידום האתר שלהם – בשיטה ממומנת או עם פרסום אתרים בגוגל בשיטה אורגנית. רגע לפני שגם אתם מקבלים החלטה, דעו מהן האפשרויות העומדות לרשותכם:

קידום ממומן – האם הוא עדיין רלוונטי?

כידוע, באמצעות מודעות פרסום ממומנות בגוגל, יש לכם אפשרות להגיע לכמה שיותר לקוחות בכמה שפחות זמן. היתרון של המודעה הממומנת הוא העובדה כי היא מתפרסמת באופן מיידי. השאלה הנשאלת היא האם פרסום שכזה עדיין רלוונטי? התשובה היא שכן, כל עוד מתקיימים התנאים הבאים:

  • אתם ממשיכים למכור את המוצרים שלכם אונליין
  • אתם מבצעים שליחות לבית הלקוח

לצד עסקים שנסגרו והפעילות שלהם נעצרה, ישנם עסקים שממשיכים למכור. במידה וגם אתם ממשיכים בפעילות העסקית שלכם בימים אלו, כדאי להמשיך ולטפח קמפיינים ממומנים. המוטיבציה היא להגיע לכמה שיותר לקוחות, ולהמשיך ליהנות מהכנסות ורווחים גם בימים מורכבים אלו.

ומנגד, במידה והעסק שלכם כעת סגור, אין כל תכלית לקמפיין ממומן. מטרתו של הקמפיין היא לנצל משבצת זמן מסוימת לעידוד לקוחות לקנות. לדוגמא: פרסום מבצע ל-48 שעות, מכירות חיסול או אירוע מיוחד שמתקיים בעוד יומיים. מאחר והפעילות שלכם מושבתת, אין כל סיבה לפרסם בנתיב פרסומי זה.

הקידום האורגני: מדוע חשוב להשקיע בו?

כידוע, קידום אורגני מבוסס על שיטה שדורשת התמסרות טוטאלית. בשונה מקמפיין ממומן שאתם משקיעים בו חד פעמית (ובהתאם, כך גם התוצאות), בקידום האורגני השקעתם רבות – גם בזמן וגם בכסף. הבעיה העיקרית בקידום האורגני היא שהוא דורש מכם להמשיך ולהשקיע. אתרים של עסקים שממוקמים כעת במיקומים גבוהים ב"גוגל", עלולים לצנוח במידה והם לא יתוחזקו.

לכן, פרסום אתרים בגוגל רלוונטי גם בימים אלו! מבלי שתמשיך מלאכת הקידום וטיפוח האסטרטגיה הפרסומית, כל ההישגים שנצברו בעמל רב טרם משבר הקורונה, יהפכו לא רלוונטים. קידום האתר משמר את התוצאות שלכם, ומבטיח כי יהיה ללקוחות הקיימים והפוטנציאלים שלכם לאן לחזור ביום שאחרי המשבר.

צמצמו את תקציב הפרסום, אך אל תפסיקו לפרסם

הקונפליקט של בעלי עסקים מובן: מצד אחד העסק לא עובד בימים אלו, אך מצד שני לא רוצים לאבד את המיקום הגבוה בגוגל. ההמלצה החד משמעית היא לא להפסיק לחלוטין את מאמצי הקידום האורגני. מה שכן אפשר לעשות הוא להיצמד לתקציב פרסום צנוע יותר, שיאפשר מידה מסוימת של תחזוק ושימור התוצאות.

חשוב לזכור: תוצאות הקידום האורגני באות לידי ביטוי רק אחרי חודשים של עבודה אינטנסיבית. בעת שאתם עוצרים פרסום אתרים בגוגל, אתם מפסידים כפליים:

  • המיקום המכובד שהשגתם – עלול לצנוח משמעותית
  • שיקום האתר מחדש עם תום המשבר, יצריך מכם להשקיע המון זמן ובעיקר המון כסף
פוסטים אחרונים