פרסום אתרים בגוגל – 5 כללים לקידום אתרים מוצלח

יהיה מיותר לציין בפניכם מהי החשיבות של קידום האתר שלכם: גם אתם יודעים כי מבלי שהאתר שלכם יקודם בגוגל, אין לו באמת תכלית. מה שלא ברור לכל בעלי העסקים, הוא מה באמת צריך על מנת לקדם את האתר. לפניכם, 5 דברים בסיסיים (אך חיוניים) שבלעדיהם לא ניתן לקדם אתר בגוגל. מה עובד? היצמדות לאותו מתווה בסיסי. מה פחות יעבוד לכם? קיצורי דרך שיבזבזו את זמנכם וכספכם לשווא.

1.מקדם אתרים מקצועי ומנוסה

פרסום אתרים בגוגל מצריך ידע רב, יצירתיות, היכרות עם מערכות, דיוק ובעיקר – ניסיון. קידום האתר איננו נשען על פעילות ספציפית או נוסחה מדויקת שתוכלו ליישם, אלא להפך: קידום האתר מבוסס על תכנית מותאמת אישית – אל העסק והאתר שלכם. בנוסף, הקידום דורש התמסרות טוטאלית לתהליך המבוססת על השקעה רבה בזמן. לכן,  בתור בעלי עסקים עסוקים במיוחד, כדאי בהחלט להפקיד את המלאכה אצל גורם חיצוני.

2.ביסוס אסטרטגיה מתאימה

אחרי שיש לכם מקדם אתרים, יש לכם גם את התנאי הבסיסי לגיבוש אסטרטגיה. מה זה בעצם אומר? כאמור, לכל עסק ואתר צרכים שונים, ציפיות שונות, קהל יעד שונה ומטרות אחרות. בהתאם לפרמטרים אלו, תוצע לכם תכנית אסטרטגית: תדירות הקידום, שיטות פעולה, ערוצי הקידום וכיוצא בזה. בגדול, תוכלו אתם לבחור איך לבצע פרסום אתרים בגוגל:

  • שיטה אורגנית
  • שיטה ממומנת

מדובר על שיטות שונות לחלוטין, כאשר כל שיטה מגלמת בתוכה יתרונות וחסרונות. שימו לב כי אין שיטה אחת שעדיפה על אחרת, אלא שיש את האסטרטגיה הנכונה לכם ספציפית.

3.תכנית עבודה מסודרת

אם יש משהו שאסור לוותר עליו הוא על תכנית עבודה מסודרת ומפורטת. מה תכנית שכזו כוללת?

  • ציון האסטרטגיה הנבחרת
  • מטרות ברורות (מקום ראשון בגוגל, X לידים, מספר כניסות בחודש לאתר)
  • שיטות להגדלת התנועה אל האתר (תוכן איכותי, קישורים חיצוניים, רשתות חברתיות)
  • המשאבים הנדרשים לטובת יישום התכנית ועוד…

תכנית העבודה חיונית גם לכם וגם למקדם:

  • אתם יכולים לדעת לקראת מה אתם הולכים
  • המקדם לעומת זאת, יכול לבחון בהמשך את יעילות התכנית

4.סבלנות

פרסום אתרים בגוגל בשיטה אורגנית לא מתחיל ונגמר ביום אחד. היה זה אולי אידיאלי, אך בפועל מדובר על השקעה שמניבה פרי רק כעבור מספרים חודשים. הסבלנות משתלמת? חד משמעית. במידה ואתם מעוניינים בתוצאות מיידיות, השיטה הממומנת היא אופציה קיימת, אך חשוב להבין כי באמצעותה לא בונים מותג ונכס דיגיטלי.

5.דגש על קריאת דו"חות, הסקת מסקנות והפקת לקחים

התכנית שתבוסס לטובת קידום האתר שלכם גמישה. מאד. מה זה אומר? כל עוד התכנית תעבוד ותספק את התוצאות שהוגדרו כמטרות, מצוין. במידה ולא? ניתן לשנות אותה: לחלק את תקציב העבודה בצורה שונה, לחזק ביטויים ספציפיים בתכני קידום, לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה וכן הלאה.

פוסטים אחרונים