פרסום עסקים בגוגל 

ידוע שחשוב ביותר להיות נוכחים ברשת, וידוע שאתר מדהים ללא קידום אינו שווה הרבה, ועל כן בעלי עסקים מבינים שאין זה משנה אם הם גדולים או קטנים,  חדשים או וותיקים – ברשת הם צרכים להיות נוכחים, ועל מנת להפיק מכך את המיטב דרושה השקעה – אם מבחינת זמן ואם מבחינת עלות. אי לכך הקידום הממומן והקידום האורגני מהווים שני נדבכים מהותיים, אך עבור מי שאינו יודע במה לבחור, נעצור ונבצע היכרות ראשונית.

פרסום עסקים בגוגל – היכרות ראשונית

קידום אורגני מיוחס למכלול פעולות שעשויות להוביל את מנוע החיפוש (קרי גוגל) למקסם את החשיפה – להעלות את האתר לראש תוצאות החיפוש. כמו כן, בהנחה והושקעה עבודה ולאחר מכן החלטתם לצאת למנוחה, הרי שאת איכות תוצאות הקידום האורגני לא תאבדו כ"כ מהר, וזאת כי קידום אורגני משחק לטווח הרחוק. לעומת זאת, קידום ממומן תמיד יופיע בראש תוצאות החיפוש, אך רק כל עוד ממשיכים לשלם. על מה משלמים? בכל פעם שמישהו יכנס לאתר דרך גוגל,  יש לשלם על כך, כאשר התשלום נע בין כמה שקלים לבין כמה מאות שקלים.

מהי המשמעות?

קידום אורגני יעיל כיוון שהוא כולל השקעה רבה באתר עצמו, הוא מזרים לאתר תנועה רלוונטית (פחות גולשים אקראיים), לא מושפעים כלכלית מסך ההקלקות ומשאירים רושם חיובי על הלקוח. מצד שני, מדובר בתהליך ממושך שמושפע מהשינויים שחלים באלגוריתמים של גוגל וההתנהלות מצריכה ידע סופר מקצועי. לעומת זאת, היתרונות של קידום ממומן הם כאלו: נהנים מתוצאות מידיות, ממקדים מראש את קהל היעד, לא חייב להחזיק באתר מושקע (אפשרי להסתפק בדף נחיתה) ואם מדובר בהשקה, הרי שמדובר בפתרון אידאלי. עם זאת, ניתן לשלם ללא הצדק רק כיוון שאנשים סקרנים הקליקו, האקט זמני ומחירי ההקלקות רק הולכים ומתייקרים.

מה נכון עבורכם?

עברו על השאלות הבאות ותבחנו איזו שיטה יותר אידאלית עבורכם:

  • עד כמה המטרה בהולה? קצרים בזמן? בחרו בקידום ממומן (וההיפך).
  • עד כמה התחום שלכם תחרותי? מאוד תחרותי? העדיפו קידום אורגני, אלא אם כן תקציב השיווק גבוה.
  • עד כמה מבקשים לקדם את אתר הבית? התשובה מובילה לצורך מהותי? העדיפו קידום אורגני – כך תשיגו שתי מטרות בו זמנית.
  • מבקשים לייצר באז? פנה לקידום ממון, ולו באופן זמני.
  • שואפים לאפקט ארוך טווח? בחרו בקידום אורגני.

מרגישים יותר מוכוונים אך עדיין יש שאלות? תמיד מומלץ לפנות אל מקדם מקצועי ולהתייעץ עמו, ולו בשביל לעשות את הצעד הראשון.

פוסטים אחרונים