שיווק ומכירות באינטרנט – היום יותר מתמיד

כיום יותר מתמיד העסקים מבינים שאם הם רוצים לשרוד הם חייבים נוכחות מושכלת באינטרנט – הם חייבים להגיע ללקוח באופן חוצה גבולות, נוח ושמיישר קו עם המתחרים. עם כל הכבוד לחנות פיזית, שירות מדהים ומוצר מבטיח, מי שאינו נמצא ברשת הדיגיטלית ומבצע שיווק ומכירות באינטרנט מפספס נתח גדול מקהל היעד וחבל.

שני אפיקים משלימים

ראוי ליישר קו ולהפנים שמערך שיווק ומכירות באינטרנט יכול לקחת את העסק שלכם לגבהים חדשים, כמובן אם יודעים מה עושים. פה נציין שאין זה רק מספיק לשווק ברשת, אלא מוטב לסגור את הפינה באמצעות רכישה מקוונת.  הרבה פעמים תזמון הוא כל הסיפור, כך שאם הלקוח נחשף למוצר/שירות, התרשם, השתכנע, אך אינו יכול ללחוץ רק על עוד שני כפתורים בכדי לסגור עסקה, רוב הסיכויים שבעוד כמה רגעים הוא יישכח ממה שרצה ויעבור הלאה. מסקנה? שיווק דיגיטלי ומכירה מקוונת הם שני נדבכים משלימים, וכך בדיוק נכון להתייחס אליהם.

הפרעת קשב וריכוז

בכול הנוגע לגולשי המדיה הדיגיטלית, ניתן לומר שרבים סובלים מהפרעת קשב וריכוז, וזאת כי המדיה מציפה במידע, קיימות אינספור תוכנות שמתחרות אחת בשנייה (ושמובילות אחת לשנייה) ותמיד תקפוץ מודעה נוספת שתשכיח את הקודמת. אי לכך כל עסק צריך לקבל החלטה מושכלת כיצד הוא פועל והיכן, כי אם מתפזרים, גם מוציאים תקציבים מיותרים וגם מפספסים את המטרה.

5  כללי שיווק מומלצים:

  1. אתר עסקי תמיד חשוב להקים, ולו בשביל הרושם שמבקשים להשאיר.
  2. חשוב לבחון מה מאפיין את קהל היעד והיכן ברשת הוא "מסתובב", כך שיהיה יותר קל להחליט היכן (ומתי) נכון לשווק.
  3. תשקלו לשלב בין קידום אורגני לממומן.
  4. תבנו רשימת תפוצה והיעזרו בדיוור מיילים (לצד אישור הלקוח כמובן).
  5. תמיד תבדקו את הביצועים ותשנו את הקמפיין בהתאם. הרשת הדיגיטלית מאוד דינאמית ועל כן כל הזמן נדרשים להיות עם היד על הדופק.

מכירות

כידוע האינטרנט הוא מגרש משחקים אחד גדול, מגרש משחקים שמסייע להגדיל באופן משמעותי את המכירות. מה זה אומר? ובכן בשביל להצליח למכור ראשית יש לגייס לידים חמים, למתג את היתרון היחסי ולהתנהל היטב אל מול הלקוח – משמע חשוב להעניק ללקוח את סך המידע שהוא צריך, וזאת לצד תחושת אמינות והליך סגירת עסקה אינטואיטיבי – לצד מערכת סליקה איכותית (והאופציה לשלם בפייפאל) ומבלי שהלקוח יידרש לעשות שמיניות באוויר, למשל להזין אינספור פרטים אישיים רק בכדי להשלים את פעולת התשלום.

אינספור דרכים נקודת מוצא אחת

גם לאחר שהלקוח סוגר עסקה, אין לטעות שבכך תמה העבודה, אלא עתה יש לעבור לשלב ב' – שימור לקוחות. כיצד? אם באמצעות דיוור ישיר, רימרקטינג, או מעקב אחר הנושאים שבהם הלקוח מתעניין. מכאן שהן בשלב השיווק והן בשלב המכירה יש לא מעט מה לעשות ואף קיימות מגוון שיטות. עם זאת, תמיד נקודת המוצא זהה – חשוב להגדיר מטרה ותקציב שיווקי, לנתח את מאפייני קהל היעד ולהגדיר נקודת זמן שבה בוחנים האם הקמפיין הנבחר עומד במטרה. בהצלחה!

פוסטים אחרונים